“Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası” sona erdi

Multidisipliner araştırma guruplarından oluşan 700’e yakın bilim insanı ve paydaşların katılımı ile yapılan şuranın kapanışında konuşan Rektör Prof. Dr. Budak, Ege Üniversitesinin bundan sonraki rotasını belirleyecek, gelecekte alınacak kararlara ışık tutacak, stratejik plan ve hedeflerine veri oluşturacak çok önemli bir şurayı proaktif bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. 

Şuraya katılarak, Ege Üniversitesinin gelecekteki hedefleri,  Türkiye Yüzyılı ideali için alın ve akıl teri akıtan akademisyenlere teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Budak, “Üniversitemizin Ar-Ge Stratejisini belirlemek adına yaptığımız şuramıza katılımınızdan dolayı öncelikle memnuniyetimi ifade etmek istiyorum. Bilim ve teknoloji temalarını içeren Ege Üniversitesi Ar-Ge Şurası’nda, yenilikçi araştırma yöntemlerini belirleme amacıyla 700’den fazla akademisyenimizle ortak bir yol haritası oluşturduk. Ar-Ge Şurasında, akademisyenlerimizin katkılarıyla elde ettiğimiz veriler doğrultusunda belirleyeceğimiz yol haritamızda, Ege Üniversitesi Vefa Yılı’nda Yükseköğretim Kurulu’na ve Ülkemize örnek olacak yeni projelere imza atacağız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Milli Teknoloji Hamlesi ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla 12. Kalkınma Planı hedeflerine odaklanarak, ulusal ve uluslararası arenada Ege Üniversitesi adını duyurmayı kararlılıkla sürdürüyoruz. Mensubu olmaktan gurur duyduğum Ege Üniversitesi ailesinin kıymetli akademisyenlerine Ar-Ge Şurası’na sundukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

“Ortak akılla, birlikte başardık, yine başaracağız”

Rektör Prof. Dr. Budak, “Değerli akademisyenlerimizin görüşleri ve önerileri bizler için çok değerli. Bu şuradan çıkan sonuçlar, analiz edilerek bir rapor haline getirilecek. Üniversitemizin stratejik belgesini hep birlikte yazmış olacağız. Bunu da bir gelenek haline getirmek istiyoruz. ‘2024 Ege Üniversitesi Vefa Yılı’ dolayısıyla projeleriyle katkı sunan hocalarımıza ‘Vefa Yılı Beratı’ vereceğiz. Bu beratın mesleki anlamda da önemli bir ödül olduğuna inanıyoruz” dedi.

Üniversitelerin ağırlıklı temalarının belirlenmesinin önemine değinen Prof. Dr. Budak, “Üniversitelerin tematikleşmesi, hem dünya tanınırlığını hem de kalkınma planları doğrultusunda ülkeye hangi alanda katkılar sağlanacağını doğrudan etki ediyor. Biz, Ege Üniversitesi olarak ‘Sağlık’ temasıyla öne çıkan bir üniversiteyiz. Yapılacak istişarelerimiz doğrultusunda üniversitemizin temasını da hep birlikte belirlememiz gerekiyor. Şuramızda alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum. Ege Üniversitesi güçlü, köklü bir üniversite. Üniversitemizi çok daha iyi noktalara getirmek adına ortak akılla yol alacağız. Birlikte başardık, yine başaracağız” diye konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x